KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752055
nr 1475 2055
Ingrid Sebardt
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 36x44, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Ingrid Sebardt, svensk textilkonstnär, tecknare och grafiker född i Stockholm 1909, död 1985 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:36:56
4/6 23:00:56
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ingrid Sebardt
Läs mer om Ingrid Sebardt